Farul obţine in extremis un punct cu Aerostar

Sâmbătă, în etapă a 12-a a ligii secunde, bacauanii au încheiat la egalitate, 2-2, partida cu una dintre contracandidatele la evitarea retrogradării, Farul Constanța.

Oaspeții au condus cu 1-0 prin golul lui Al. Grigoraș (min. 38), însă «aviatorii» au reușit să întoarcă rezultatul în favoarea lor, în repriza a doua , într-un interval de numai cinci minute.

Mai întai, Vraciu a restabilit egalitatea, transformînd ín min. 50 un penalty acordat în urmă unui henț comis de Doumbia, pentru că în min. 55, excelent lansat de același Vraciu, Buhacianu să puncteze pentru 2-1 după ce a l-a driblet și pe portarul Popa.

Elevii lui Cristi Popovici s-au văzut egalați la ultima fază a meciului, atunci cînd Săbăngeanu l-a învins pe Muntean cu un șut  de la peste 35 de metri.