Aerostar din nou infarangere in deplasare

Aerostar  a pierdut la scor ultimele trei jocuri, în care a primit 11 goluri fără a înscrie vreunul. Ultima corecție, una la scor de forfait (0-3), a venit ieri, la București, în fața celor de la Daco-Getica, echipă care nu mai câștigase nici ea de patru etape. Și, la cum decurseseră lucrurile în prima repriză, una fără mari ocazii la cele două porți, se părea că echipa antrenată de Marius Baciu își va prelungi seria de jocuri fără victorie și după vizita Aerostarului din aceasta intermediară.

Cu patru modificări în formula de bază (portarul Fl. Muntean și mijlocașii Adascăliței, Căinari si Andrei Pavel) și cu un joc destul de sigur în defensivă, băcăuanii lăsaseră impresia că pot pleca cel puțin cu o remiză de pe terenul Daco-Geticii. Numai că după pauză lucrurile au stat cu totul altfel decât își propuseseră „aviatorii”.